czwartek, 14 listopada 2013

Ofiara morderstwa na Google Maps
Ot, makabryczna ciekawostka z USA. Z całą pewnością link ów zostanie prędzej czy później usunięty, ale szczerze mówiąc po raz pierwszy się z czymś takim spotykam. W pobliżu linii kolejowej Sanford Avenue miasta Richmond leży trup, prawdopodobnie ofiara morderstwa. Niedaleko stoi radiowóz policyjny. Albo policjanci przybyli na miejsce przestępstwa, by zebrać dowody albo sami ustrzelili przestępcę. Richmond jest jednym z najbardziej niebezpiecznych i kryminogennych miast w USA. Pomiędzy lutym a październikiem 2009 roku 6 osób zostało zamordowanych w pobliżu tych właśnie torów m.in. 14-letni Kevin Barrera. Być może to któraś z tych ofiar.

Link: https://maps.google.com/maps?hl=en&ll=37.951694,-122.360435&spn=0.000447,0.00066&t=k&z=21

Ciekawostką jest też inny kadr z Google Maps, który histerycznie wzięto za miejsce zbrodni (rzekome ślady krwi na molu w Holandii prowadzące do trupa). Faktycznie przedstawiał on jednak zabawę właściciela z psem w aportowanie.

UPDATE: Ofiarą morderstwa okazał się 14-letni Kevin Barrera zastrzelony nocą 14 sierpnia 2009 roku. Ojciec nastolatka Jose Barrera prosi Google Earth o usunięcie zdjęcia, na co gigant przystał i ma zamienić obraz satelitarny. Firma nigdy wcześniej czegoś takiego nie zrobiła. Morderstwo do tej pory nie zostało rozwiązane. 

1 komentarz: