sobota, 10 września 2016

Urbex w Bytomiu i GliwicachW dniach 7-9 września 2016 roku miałem okazję odwiedzić Katowice, Bytom i Gliwice. Naturalnie nie mogło się obyć bez eksploracji opuszczonych miejsc, tudzież miejsc obecnie funkcjonujących i niedostępnych do zwiedzania. Na powyższych zdjęciach począwszy od góry:

1) szyby Krystyna i Ewa, dawniej KWK "Szombierki" - https://pl.wikipedia.org/wiki/Szyb_Krystyna

2) elektrociepłownia Szombierki - obiekt funkcjonujący i chroniony, który nie jest opuszczony. Uruchomiona w 1920 roku elektrociepłownia produkowała ciepło i energię w oparciu o spalanie węgla kamiennego. Drzwi otwarte do zwiedzania wnętrz tego fantastycznego industrialnego obiektu raz w roku. Zdjęcia wyłącznie z zewnątrz - nie mam parcia (jak inni eksploratorzy) do dostawania się do tego typu obiektów za wszelką cenę.

3) opuszczony obiekt w pobliżu kamieniołomu Bobrowniki, straszliwie zdewastowany w środku, pogranicze Bytomia i Tarnowskich Gór.

4) wieża ciśnień w Gliwicach, część nieistniejącej już Huty 1 Maja Gliwice. Betonowe kręcone schody prowadzące na górę coraz bardziej rozwalone. I chybotliwe. Wejście na górne partie obiektu ryzykowne.

http://www.gliwiczanie.pl/Reportaz/wiezewodne/huta/huta.htm

Obecnie słuchane: Irkallian Oracle "Apollyon" (2016).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz