poniedziałek, 25 maja 2020

Opuszczony szpital dziecięco-rehabilitacyjny w styczniu 2020Jestem przeciętnym fotografem (z przeciętnym sprzętem), ale wrzucam wybrane zdjęcia z aparatu ze styczniowego tripa urbexowego. Te, które subiektywnie uważam za najbardziej udane. Opuszczony dworek, dziecięcy szpital, kilka opuszczonych od lat chat i domów. Miejsca zapomniane, w różnym stopniu rozkładu i dewastacji. Estetyka gnicia to coś co przemawia do mojej wyobraźni. Poza tym lubię ten często zwodniczy spokój takich miejsc, niepokojącą ciszę i ich sugestywny mrok (piwnice, strychy, podziemia, wszędzie tam gdzie niezbędna bywa latarka).

6 stycznia 2020 (w dniu którym zostały zrobione niniejsze zdjęcia) roku pojawiły się pierwsze artykuły o nowym koronawirusie zwanym jeszcze wtedy 2019-nCoV. Pierwsze zakażenia w Wuhan powiązane były z Huanan Seafood Wholesale Market. 3 dni wcześniej bohaterski doktor Li Wenliang dostał reprymendę od Wuhan Public Security Bureau za rzekome 'plotki' związane z tym że jako pierwszy informował o nieznanym tajemniczym koronawirusie stanowiącym zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. 5 stycznia 2020 roku dokładnie 59 osób było zainfekowanych koronawirusem w Wuhan.

Jeszcze wówczas nie śledziłem dokładnie informacji o Sars-Cov2 - tak naprawdę zacząłem być całą sytuacją zaniepokojony dopiero pod koniec stycznia 2020 roku.

Tym razem zdjęcia celowo pomieszane. :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz