wtorek, 14 stycznia 2014

'Satanista' zabija wokalistę black metalowej kapeli


Niedawno metalowe media obiegła wiadomość o zamordowaniu 35-letniego Samonga Traisattha (Avaejee), wokalisty tajskiego black metalowego Surrender of Divinity. Morderstwa dokonał w nocy 8 stycznia 2014 roku samozwańczy satanista Prakarn Harnphanbusakorn, który wszedł do domu Samonga pod pretekstem sitodruku koszulki i napicia się piwa. Wdowa po wokaliście Surrender of Divinity, 34-letnia Jaruvan Surapol twierdzi, że poszła położyć dziecko do łóżka. Kiedy wróciła z powrotem odnalazła ciało męża w kałuży krwi. Mężczyzna zginął od 30 ciosów nożem. W między czasie Prakarn opuścił miejsce zbrodni.10 stycznia na Facebooku użytkownik o budzącej grozę ksywce Maleficent Meditation zamieścił na swoim profilu zdjęcia z miejsca zbrodni wraz z przyznaniem się do winy. Określił siebie jako 25-letniego satanistę, który chce umrzeć. Ale nie sam, bo chce zabić każdego, kto plami i bruka satanizm. Według mordercy wokalista black metalowego Surrender of Divinity nie był wystarczająco 'satanistyczny'. W końcu "ludzie, którzy nie wierzą w Szatana nie mogą się nazywać satanistami". Bardzo głębokie przemyślenia. Maleficent Meditation chełpił się, że błagającej o litość ofierze zadał 30 ciosów nożem. Podobno nie był nawet fanem Surrender of Divinity, zatem nie można go porównać do Marka Chapmana, stalkera i zabójcy Johna Lennona (on tego nie chce). Prakarna poszukuje w tej chwili słynąca z rozczulającej niekompetencji tajska policja. Tak się kończy bezmyślny spór o to, kto jest 'true', a kto jest pozerem w wydaniu orientalnym. Jak bzdurny i niestworzony potrafi być motyw morderstwa - pod tym kątem ludzie nie przestają mnie zadziwiać...

Profil Fb Maleficent Meditation tutaj (edit: szybko został usunięty):

https://www.facebook.com/maleficent.meditation

http://www.bangkokpost.com/news/local/389066/satanist-slays-metal-singer
http://www.bangkokpost.com/news/crimes/390422/singer-slain-over-satanic-verses

Morderca Avaejee nadal nie został schwytany. Ukrywa się prawdopodobnie w Bangkoku. Mógł też popełnić samobójstwo. Studiował prawo na Uniwersytecie Ramkhamhaeng. Przemieszcza się brązową Toyotą Yaris o numerze rejestracyjnym "Yorying Thorthan 6599" Należał do 'groźnej' grupy pięciu tajskich 'satanistów'.

EDIT: 19 lutego 2014 roku Prakarn Harnphanbusakorn oddał się w ręce policji i przyznał się do zamordowania wokalisty Surrender of Divinity. Tłumaczył, że zabił w samoobronie. Jednocześnie zaprzeczył pisemnemu przyznaniu się do winy na swoim profilu Maleficent Meditation.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz