środa, 11 września 2013

Czarne domy i latarnie morskie
Najsłynniejszym Czarnym Domem była siedziba założyciela Kościoła Szatana, Antona Szandora LaVeya mieszcząca się przy 6114 California Street w San Francisco. Autor "Biblii Szatana" i "Satanistycznych Rytuałów" rezydował w Czarnym Domu do swojej śmierci w 1997 roku. Tam odbywały się seminaria i rytuały, tam też LaVey 'ochrzcił' w 1967 roku swoją córkę Zeenę Schreck (po latach Zeena zerwała kontakt z Kościołem Szatana i stała się buddystką). Po śmierci LaVeya dom wyburzono 17 października 2001 roku. Obecnie na jego miejscu stoi replika. Oryginał skonstruowano w 1905 roku. Czarny Dom La Veya na pierwszym zdjęciu od góry.

Innym dość znanym czarnym domem jest pokryty gumą Black Rubber Beach House w Kent, Wielka Brytania znajdujący się na plaży Dungeness, dzieło architektów z Simon Conder Associates (2003 rok) - trzecie zdjęcie od góry.

Pięknie prezentuje się też samotny czarny domek na Islandii w otoczeniu ciemnego wulkanicznego materiału.

Czarne latarnie morskie są na świecie dokładnie trzy: 1) najsłynniejsza czyli Queenscliff, Victoria, Australia, 2) w Cork, Irlandia (latarnia Ballycotton) oraz 3) w Teksasie, USA (latarnia Bolivar Point). - dwie ostatnie na zdjęciach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz