poniedziałek, 25 lipca 2016

Masakra w Tsukui Yamauri Garden/ Ewa Tylman odnalezionaDwa niusy z rana. Wczoraj o godzinie 19.30 z Warty w Czerwonaku wyłowiono zwłoki zaginionej Ewy Tylman. Ciało było w stanie daleko posuniętego rozkładu, bardzo nabrzmiałe. Poznańska policja twierdzi że to zaginiona w nocy z 22 na 23 listopada 2015 roku Ewa, na co wskazują jej ubiór, buty, klucze do mieszkania oraz znalezione przy niej dokumenty (karta płatnicza z jej nazwiskiem). W zakładzie medycyny sądowej ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok. Ciało Ewy mogło wypłynąć spod wody wskutek fal powstałych po przepłynięciu barek z wielotonowym ładunkiem na pokładach. Adam Z. wciąż przebywa w areszcie.

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36037,20453037,sledczy-nieoficjalnie-mamy-karte-klucze-i-torebke-ewy-tylman.html#TRNajCzytSST

Ostatnio nie ma dnia gdy nie dochodzi do jakiegoś zamachu terrorystycznego, brutalnego morderstwa czy masowego mordu. Tym razem niepokojące informacje dochodzą z Japonii. W placówce dla niepełnosprawnych Tsukui Yamauri Garden (prefektura Kanagawa, Sagamihara na zachód od Tokio) jej 26-letni eks-pracownik Satoshi Uematsu zabija nożem 19 osób niepełnosprawnych i rani 26+. Potem sam zgłasza się na policję mówiąc "Ja to zrobiłem. Niepełnosprawni muszą zniknąć." Przy sobie ma torbę z trzema nożami kuchennymi, jednym okrwawionym. Ubrany jest w czarną koszulkę i czarne spodnie. Mężczyzna został zwolniony z placówki w lutym i nie mógł się z tym pogodzić. Zabijał ofiary w wieku od 19 do 70 lat, zamordował nożem 9 kobiet i 10 mężczyzn. O godzinie 2.10 w nocy włamał się do budynku wybijając szybę w oknie, związał opiekunów, zabrał im klucze i zaczął krążyć po salach i pokojach z nożami dźgając niepełnosprawnych m.in. w szyje. Wyszło na jaw że Satoshi w lutym 2016 roku wysłał list do prawnika w Tokio, w którym chciał przedyskutować eliminację osób niepełnosprawnych w drodze eutanazji. W liście napisał między innymi "Marzę o świecie, w którym niepełnosprawni będą mogli umrzeć w spokoju. Zrealizuję plan bez krzywdzenia obsługi i zgłoszę się na policję po zabiciu niepełnosprawnych."

Japonia jest w miarę bezpiecznym krajem, ale czasem dochodzi tam do ataków nożowników. Przykładowo 8 czerwca 2001 roku 37-letni Mamoru Tokuma zabija kuchennym nożem 8 dzieci i rani 15 w szkole podstawowej Ikeda. Sprawcę powieszono w 2004 roku. Innym znanym przykładem ataku nożownika w Japonii jest tzw. masakra w Akihabara z 8 czerwca 2008 roku. 25-letni Tomohiro Katō wjechał ciężarówką Isuzu w tłum zabijając trzy osoby i raniąc dwie, po czym zadźgał sztyletem cztery osoby i zranił osiem. Katō obawiał się że zostanie zwolniony z pracy po sprzeczce ze współpracownikami. Narzekał też na brak dziewczyny, że jest ignorowany i nie ma przyjaciół. Został uznany za przypadek Hikikomori, czyli wycofania się ze społeczeństwa.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=yywYfz0_ph0

W maju 2016 roku popowa gwiazda Mayu Tomita została dźgnięta nożem w szyję i klatkę piersiową przez 27-letniego psycho-fana Tomohiro Iwazaki, po tym jak odmówiła przyjęcia od niego upominku. Dziewczyna odzyskała przytomność po dwóch tygodniach. Iwazaki skarżył się że Tomita odsyłała mu upominki, które chciał jej dać np. zegarek.

Plan Satoshi Uematsu (tłumaczenie z angielskiego - fragmenty): "Zostanie zrealizowany w trakcie nocnej zmiany, gdy obsługi jest mało. Celem będą dwa ośrodki, w których rezyduje wiele osób niepełnosprawnych. Obsługa zostanie związana kablem, aby nie mogła się poruszyć i nawiązać z nikim kontaktu. Akt zostanie dokonany błyskawicznie i bez krzywdzenia obsługi. Po zabiciu 260 osób w obu ośrodkach zgłoszę się na policję."

I nikt tego listu nie potraktował poważnie???

http://www.japantoday.com/category/crime/view/letter-by-suspect-in-stabbing-rampage-carried-a-warning

Satoshi Uematsu w trakcie masowego mordowania działał na Twitterze (konto Satoshi). Jego ostatnia wiadomość z 26 lipca 2016 roku to "Niech zapanuje pokój na świecie. Piękna Japonia!!!"

http://www.asahi.com/ajw/articles/AJ201607260044.html

1 komentarz:

  1. Did you think about trading with the #1 Bitcoin exchange company: YoBit.

    OdpowiedzUsuń