środa, 20 lipca 2016

Strefa martwego lasu oraz Miejskie Przedsiębiorstwo ZieleniDzisiaj w ramach galerii skutki nawałnicy która przeszła 26 czerwca 2016 roku koło Paradyża w województwie łódzkim. Tysiące drzew zostało połamanych. Krajobraz nieco przypomina mi tzw. strefę redukcji lasu powstałą po katastrofalnej erupcji wulkanu Mount Saint Helens 18 maja 1980 roku.

Natomiast w ramach Urban Exploration wybrałem się do Miejskiego Przedsiębiorstwa Zieleni, kompleksu budynków opuszczonego od 2006 roku. To miejsce jakoś od lat umykało mi w trakcie poznańskich wypraw urbexowych. Dziś udało mi się tam zajrzeć... i niestety okazało się że wszystkie okna i drzwi zostały tam niedawno zamurowane. W każdym razie miejsce ma swój klimat, gdyż jest usytuowane w głębi lasu - trochę z dala od sadyb ludzkich. Zastanawiam się dlaczego zostało opuszczone.

Warto uwieczniać na zdjęciach opuszczone miejsca, gdyż szybko mogą one zniknąć z powierzchni ziemi wyburzane pod osiedla i supermarkety. Poza tym w niektórych tego typu miejscach czuć wspaniały klimat rozkładu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz