wtorek, 9 września 2014

Otto Stephen Wilson: Wampir z Los AngelesObejrzałem przed chwilą na Youtube film dokumentalny o Fritzie Honka, seryjnym mordercy z Niemiec, który w latach 1970-75 udusił cztery prostytutki, ich ciała poćwiartował, a kawałki zwłok przetrzymywał na poddaszu kamienicy w Hamburgu. Historia groteskowa, zwłaszcza z powodu fiksacji Fritza na punkcie seksu oralnego i lalek. Tym razem zawitamy jednak w lata 40 XX-wieku do Miasta Aniołów, czyli Los Angeles i poznamy bliżej Otto Stephena Wilsona. Warto w tym miejscu nadmienić, iż latach 40-tych w Los Angeles doszło do kilku niewyjaśnionych morderstw kobiet: Ora Murray, Laura Trelstad, Jeanne French, Georgette Bauerdorf i przede wszystkim Elizabeth Short, czyli osławiona Czarna Dalia. Kiedy w 1941 roku Stany Zjednoczone przystąpiły do II Wojny Światowej w Los Angeles zaroiło się od personelu militarnego. Ofiary i sprawcy mogli się nie znać, zatem trudno było schwytać morderców - nawet mimo wytężonej pracy ówczesnych organów ścigania. Nadto po ulicach Los Angeles włóczyło się wielu weteranów wojennych cierpiących na zespół stresu pourazowego (PTSD).

Otto Stephen Wilson przez 11 lat służył w amerykańskiej marynarce wojennej. W listopadzie 1941 roku na miesiąc przed przystąpieniem USA do wojny z Japonią mężczyznę wydalono ze służby. Powód: cierpiał na seksualną psychozę. Żona doniosła na niego - zaniepokoiły ją "nienaturalne impulsy" wybranka. Wilson zaczął pracować jako pomoc kuchenna w kilku kafeteriach LA. 25 marca 1943 roku został aresztowany po raz pierwszy. Chwycił za gardło młodą kobietę Celeste Trueger na hotelowej klatce schodowej i za ów czyn spędził 60 dni w więzieniu. 14 marca 1944 roku kolejny areszt - tym razem za rabunek. Skazano go na 9 miesięcy pozbawienia wolności, ale Otto dosyć szybko wyszedł na wolność za dobre sprawowanie. 15 listopada 1944 roku w dwóch podmiejskich hotelach Los Angeles (osobne lokalizacje) odkryto zmasakrowane ciała dwóch młodych kobiet. Pierwsza ofiara: 25-letnia prostytutka Virgie Lee Griffin znaleziona na podłodze łazienki. Sprawca obciął ofierze piersi i wyjął wnętrzności. Niedaleko leżały nóż rzeźnicki i brzytwa. Virgie zamordowano o godzinie 8 a.m, ciało znaleziono o godzinie 2 p.m. Jednym z detektywów prowadzących śledztwo był Harry Hansen, który później szukał także sprawcy morderstwa dokonanego w styczniu 1947 roku na Czarnej Dalii. Druga ofiara: 38-letnia prostytutka Lillian Johnson. Jej zwłoki odnaleziono o godzinie 3.30 p.m w pokoju Hotelu Joyce. Sprawca okaleczył piersi i waginę Lillian. Zaciął się w dłoń w trakcie okaleczania.

Podejrzanego mężczyznę znaleziono niedaleko miejsca odkrycia zwłok Lillian Johnson. Siedział w barze Red Front, pił wino, miał przy sobie pudełko zapałek Hotelu Barclay i rozmawiał z młodą brunetką w czerwonej sukni. Patrolujący gliniarz Harry Donlan założył mu kajdanki. Mężczyzna nazywał się Otto Stephen Wilson. Przepytywany przez policję Otto szybko przyznał się do winy. Miał dłonie ubrudzone krwią, a w jego kieszeni znaleziono brzytwę. Opowiedział, że żona doniosła do niego przełożonym w marynarce z powodu: 1) kilku homoseksualnych kontaktów, które miał 2) pewnego razu gdy wyszła spod prysznica Otto rozciął jej pośladek brzytwą i zaczął zlizywać krople krwi. Takie to były "nienaturalne impulsy". Po zwolnieniu ze służby Otto zapragnął 'niszczyć' i zabijać kobiety. Virgie Lee Griffin poznał w barze i zabrał do Hotelu Barclay. Zarezerwowali pokój jako małżeństwo O.S. Wilson. W pokoju pili dalej; Otto się wściekł gdy Virgie zażądała od niego 20 dolarów. Zaczął dusić swoją ofiarę, a potem dźgać nożem. Po zabiciu kobiety próbował odciąć ręce i nogi Virgie, ale zbytnio mu nie szło. Zmęczony zamknął pokój, recepcjonistce przekazał, aby "żonie" nie przeszkadzała, po czym udał się do kina Million Dollar Theater na seans horroru "The Walking Dead" (1936) Michaela Curtiza z Borisem Karloffem. Grali także jako drugi "Return of the Ape Man" (1944) z Belą Lugosim, ale Otto nie wytrzymał, bo pragnął zabijać dalej. Udusił i zadźgał Lillian Johnson w szale zabijania odgryzając jej sutek.

Wilsona podejrzewano o inne morderstwa dokonane w Los Angeles, m.in. Georgette Bauerdorf, ale nie był ich sprawcą. Skazano go na śmierć za dwa morderstwa z 15 listopada 1944 roku. Umarł w komorze gazowej kalifornijskiego więzienia San Quentin 20 września 1946 roku. Na zdjęciach Otto Wilson, hotel Barclay i Liz Short (Czarna Dalia), o której zagadkowym morderstwie już tutaj kiedyś pisałem (fascynująca zagadka kryminalna z Miasta Aniołów).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz